Yankee

Dzień dobry!
Mam takie pytanie dotyczące słowa Yankees. Słowo Jankes oznacza Amerykanina i czytamy je [jankes]. Czy tak samo powinniśmy czytać nazwę zespołu baseballowego New York Yankees, czy raczej powinniśmy słowo wymawiać tak, jak brzmi ono w oryginalnym języku? I analogicznie: czy nazwę ich stadionu Yankee Stadium czytamy [janke], czy [janki]?
Pozdrawiam,
Dawid Łukasik
Chodzi tu o nazwy angielskojęzyczne, należy je w takim razie konsekwentnie wymawiać z angielska, a więc [nju jork jankis, janki stejdjem].
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski