YouTube, Facebook

Który zapis jest poprawny: You Tube czy Youtube; Facebook czy Face Book? Czy należy te nazwy wyróżniać kursywą w tekście?
Dziękuję za odpowiedź
1) Najlepiej pisać YouTube (z wielką literą wewnątrz nazwy), w tekstach mniej oficjalnych zapisy You Tube, Youtube można zaakceptować.
2) Najlepiej pisać Facebook.
Nazwy własne wyróżniamy wielkimi literami i to zazwyczaj wystarcza, kursywa nie jest już potrzebna.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski