Z czym łączy się zwiastowanie?

Chciałbym zapytać o poprawne rozwinięcie skrótu NMP w tytule parafia pw. Zwiastowania NMP. Większość parafii w Polsce używa rozwinięcia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny (por. Wykaz parafii w Polsce, Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC, Warszawa 2006). W moim odczuciu jest błędne, ponieważ sugeruje jeden z dwóch przypadków: ktoś zwiastował przyjście Maryi, alternatywnie to Maryja była tą, która coś zwiastowała.
Według tradycji chrześcijańskiej piętnastoletniej dziewczynie z Nazaretu, Maryi objawił się Archanioł Gabriel i obwieścił jej, iż zostanie ona Matką Syna Bożego (zob. K. Rajski, Tajemnica I Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie [w:] Opoka.org.pl; https://opoka.org.pl/biblioteka/M/MR/rajski-ksiazka_rozaniec_tajemnica_i.html). Czasownik zwiastować (i utworzony od niego rzeczownik zwiastowanie) wymaga więc celownika – zwiastować, zwiastowanie – komu? Zgodna więc z regułami składni konstrukcja to Zwiastowanie Maryi Pannie. Trudno mi stwierdzić, dlaczego w nazwach parafii pojawia się forma dopełniacza Panny.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski