Z perspektywy czasu

Dzień dobry! Użyłem w jednym z tekstów literackich sformułowania: Choć z perspektywy czasu na każdą cząstkę małą, jest przeciwciało. Moje pytanie dotyczy perspektywy czasu. Czy zwrot jest poprawny?

Wyrażenie z perspektywy czasu jest jak najbardziej poprawne. Do całości można mieć jednak sporo zastrzeżeń. Po pierwsze, nie wiadomo do czego odnosi się wyrażenie z perspektywy czasu. Po drugie, w wypowiedzeniu brakuje

zdania nadrzędnego. Po trzecie wreszcie, niepotrzebnie użyto przecinka przed zwrotem jest przeciwciało. Można sobie wyobrazić, że całość brzmi tak: Choć z perspektywy czasu wiemy, że na każdą cząstkę małą jest przeciwciało, to nie wiemy jeszcze, jak ono działa.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski