Za pół godziny

Dzień dobry,
Szanowna Poradnio,
pisałem już w tym temacie, czy poprawnym jest powiedzieć na koniec wiadomości w radiu o 8:03, że kolejne wiadomości za pół godziny? Jeśli wiadomości są co 30 minut tj. 8:00, 8:30…itd.
No przecież za pół godziny to już wiadomości nie będzie. Chyba, że liczyć pół godziny od chwili rozpoczęcia wiadomości?

Pytałem o podobną rzecz, ale nieprecyzyjne.
Dziękuję za cierpliwość.
Szanowny Panie,
jak już pisałam, byłoby najprecyzyjniej, gdyby prowadzący audycję ogłosił, że kolejne spotkanie ze słuchaczami nastąpi za 25 minut. Zdanie Kolejny serwis za pół godziny jest nieprecyzyjne.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski