Za tym rokiem

Dzień dobry,
Szanowna poradnio,
Dziękuję za pomoc.
Proszę o odpowiedź czy przyimek za może oznaczać, być synonimem „za tym + okres czasu”. Za tym rokiem, za tym tygodniem itp. jako za rok, za tydzień w jakimkolwiek kontekście czy będzie to niepoprawne? Wydaje się, że potocznie tak się mówi i myśli więc powinno zostac dodane takie znaczenie do słownika?

Pozdrawiam
Wyrażenia za tym rokiem, za tym tygodniem itp. są niepoprawne. Mówimy: za rok (‘za mniej więcej 12 miesięcy’) lub po tym roku (‘po 31 grudnia tego roku’).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski