Zakład Pracy Chronionej

Szanowni Państwo,
jak powinien wyglądać poprawnie utworzony skrót od nazwy Zakład Pracy ChronionejZPCh? Spotkałam się także z zapisem ZPChr oraz ZPChR, lecz nie wydają mi się one poprawne.
Z wyrazami szacunku
Joanna
Wystarczyłoby pisać ZPCh, zgodnie z regułą, że wyrazy zaczynające się dwuznakiem ch zapisujemy w skrótowcach przez Ch, por. ChRL 'Chińska Republika Ludowa', BCh 'Bataliony Chłopskie' i in. W internecie nazwa Zakład Pracy Chronionej częściej jednak współwystępuje ze skrótem ZPChr niż ze skrótem ZPCh. Widać, że wolimy skrót bardziej wyrazisty, łatwiej kojarzący się z pełną nazwą.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski