Zakopianka

Jaką literą pisać zwyczajową nazwę drogi lub trasy np. Z(z)akopianka – droga z Krakowa do Zakopanego?
Zwyczajowe nazwy najlepiej pisać zwyczajowo, a zwyczaj jednoznacznie przemawia za pisownią Zakopianka – wielką literą. Nawiasem mówiąc, istnieje też potok pod nazwą Zakopianka. Natomiast zakopianka – małą literą – to mieszkanka Zakopanego.
Mirosław Bańko