Zapadły rozstrzygnięcia…

Spotkałam się ostatnio w telewizyjnym serwisie informacyjnym z dość niefortunnym moim zdaniem wyrażeniem: „zapadły rozstrzygnięcia”. Czy rozstrzygnięcia mogą „zapadnąć"? Ten czasownik kojarzy mi się raczej ze zwrotem „zapadły decyzje”. Czy wyrażenie było poprawne?
Rozstrzygnięcia nie mogą „zapadnąć”, ale mogą „zapaść”. Pod tym względem nie różnią się od decyzji. Niepokój Pani jest nieuzasadniony.
Mirosław Bańko