Zapis nazw słowackich partii politycznych

Szanowni Państwo,

chciałabym zapytać o pisownię słowackich partii politycznych z zastosowaniem wersalików: SMER czy Smer (jest o nim porada, ale dotyczy innej kwestii), SME RODINA czy Sme Rodina czy może Sme rodina, HLAS czy Hlas, i analogicznie OĽANO, SaS i ZA ĽUDÍ. Dziękuję serdecznie!

Przywołane w pytaniu nazwy partii i ugrupowań politycznych na Słowacji mają następujący zapis:

  • słow. HLAS – sociálna demokracia, pol. Głos – Socjalna Demokracja, skrótowiec: HLAS-SD
  • słow. Obyčajní Ľudia a nezávislé osobnosti, pol. Zwyczajni Ludzie i Niezależne Osobistości, skrótowiec: OĽaNO
  • słow. Sloboda a Solidarita, pol. Wolność i Solidarność, skrótowiec: SaS
  • słow. Sme Rodina, pol. Jesteśmy Rodziną
  • słow. SMER – sociálna demokracia, pol. Kierunek – Socjalna Demokracja, skrótowiec: SMER
  • słow. Za ľudí, pol. Dla Ludzi
Adam Wolański