Zapis nazwy cyklon B

Czy nazwę środka trującego stosowanego w obozach zagłady należy zapisać małą czy dużą literą: cyklon B czy Cyklon B (analogicznie także np. cyklon/Cyklon A czy cyklony/Cyklony)? Z jednej strony wydaje się, że jest to nazwa własna konkretnego insektycydu, z drugiej – jest to spolszczenie nazwy handlowej (Zyklon B), a nie nazwa handlowa. W literaturze nie ma ugruntowanego sposobu zapisu, czasami nazwa zapisana jest z małej, czasem z dużej litery.
Wszystkie wymienione w pytaniu nazwy piszemy małą literą: cyklon A, cyklon B, cyklon. Żadna z nich nie jest nazwą własną, a zatem wielka litera jest nieuprawniona.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski