Zapis nazwy kamishibai

W języku polskim coraz częściej pojawia się japońskie słowo kamishibai (słownik https://sjp.pwn.pl/ nie wykazuje go – nie ma ono jeszcze polskiego odpowiednika). Według Wikipedii oznacza ono papierowy teatr. Na podstawie znalezionych informacji widzę je w jednym szeregu z takimi wyrazami jak origami, ikebana, decoupage itd.
W pracy spotkałem się z sugestią pisowni dużą literą. Czy ma ona jakiekolwiek uzasadnienie? Sprawa jest o tyle istotna, że prowadzę stronę www instytucji kultury.
Nie ma żadnego uzasadnienia dla pisowni nazwy kamishibai wielką literą. Nie jest to nazwa własna, lecz nazwa rodzaju teatru, pewnego typu sztuki.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski