Zapis nazwy parku

Szanowni Państwo,

jak należy zapisać i dlaczego: park (małą) im. S. Staszica czy Park (dużą) im. S. Staszica? Czy wyraz im. ma w takich przypadkach kluczowe znaczenie?

Z wyrazami szacunku

Czytelniczka

Szanowna Pani,

wyraz park w nazwach parków zapisujemy od małej litery, podobnie jak to robimy ze słowami skwer, ulica, aleja, osiedle, bulwar, brama, cmentarz itd. stojącymi na początku nazwy różnych obiektów. Reguluje to zasada [82] WSO. Poprawnie zatem zapiszemy: park im. S. Staszica.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski