Zapis typu Arturowy dom

Szanowni Państwo, czy przymiotnik utworzony od imienia męskiego, odpowiadający na pytanie czyj? piszemy małą czy dużą literą? Itp. arturowy dom, czy raczej Arturowy dom? Spotkałem się z różną pisownią w takim przypadku.

Z góry dziękując za pomoc, pozdrawiam, Adam Molenda
Słowo, o które pyta internauta, jest przymiotnikiem dzierżawczym odpowiadającym na pytanie czyj? i dlatego zapisuje się je wielką literą: Arturowy dom. Przypominam, że przymiotniki dzierżawcze odnoszące się do właściciela, autora, twórcy, pochodzące od imion własnych, tworzy się również za pomocą innych sufiksów: -owski (dramat Szekspirowski), -in (Zosin ojciec), -ów (Psałterz Dawidów).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie