Zbędny (a nawet błędny) przecinek

Szanowni Państwo,
uprzejmie proszę o rozwianie mojej wątpliwości dotyczącej użycia przecinka w przypadku, gdy miałby być poprzedzony przez konstrukcję zawierającą rzeczownik odczasownikowy np. Po wysłuchaniu każdego nagrania (,) zobaczysz zapis rozmowy; albo: Po uzupełnieniu wszystkich zadań na rozumienie ze słuchu (,) zobaczysz także jego polskie tłumaczenie. Konstrukcja ta nie jest zdaniem, choć można zastąpić ją imiesłowem uprzednim (wtedy z przecinkiem).
Z poważaniem, KK
Szanowna Pani,
element po wysłuchaniu, po uzupełnieniu jest częścią zdania pojedynczego, a nie odrębnym zdaniem, dlatego nie oddzielamy go przecinkiem. Poprawnie zatem to: Po wysłuchaniu każdego nagrania zobaczysz zapis rozmowy, Po uzupełnieniu wszystkich zadań na rozumienie ze słuchu zobaczysz także jego polskie tłumaczenie. Gdybyśmy zastosowali imiesłów uprzedni (wysłuchawszy, uzupełniwszy), mielibyśmy wypowiedzenie złożone (z równoważnikiem zdania jako członem podrzędnym), co wymagałoby zastosowania przecinka.
Z poważaniem
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski