Zbroja

Zwracam się z pytaniem, o odmianę nazwiska Zbroja. Idąc za wzorcem odmiany, jeśli chcę zaprosić panią i pana o tym nazwisku, to powinnam zaprosić państwa Zbrojów. Niestety, brzmi to dla mnie dość dziwnie, dlatego chciałam się upewnić, czy mój tok rozumowania jest poprawny.
Będę wdzięczna za pomoc.
Nawet jeśli niektórzy uważają formy państwo Zbrojowie, zapraszam państwa Zbrojów za dziwne, to są to jedyne poprawne postaci nazwiska Zbroja w liczbie mnogiej. Nazwiska żeńskie w liczbie mnogiej odmieniają się bowiem według wzorca męskiego.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski