Zdanie z kawiarką

Witam,
czy zdanie: Kawiarka nadaje się na każdy rodzaj kuchenki, również indukcyjną, jest poprawne? Mówi się że szampon jest do każdego rodzaju włosów, np. przetłuszczających się lub krem do każdego rodzaju skóry, np. suchej. Koleżanka twierdzi, że słowa rodzaj kuchenki to podmiot i słowo indukcyjną jest źle odmienione. Ja natomiast mam odmienne zdanie w tej kwestii.
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i dziękuję.
Zdanie powinno brzmieć: Kawiarka nadaje się do każdego rodzaju kuchenki, również do kuchenki indukcyjnej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski