Zgoda między wtrąceniem a elementem pozostającym poza nim

Szanowna Poradnio,
w magazynie popularnonaukowym wypatrzyłem zdanie, które mnie zastanowiło:
Życzymy przyjemnej lektury tego – oraz innych – naszych wydań.
Czy myślniki zostały tu użyte prawidłowo? Dotąd sądziłem, że wtrącenie z użyciem myślników powinno po usunięciu zostawić logicznie sformułowane zdanie, ale tym razem wyszłoby: Życzymy przyjemnej lektury tego naszych wydań, czyli lekko bez sensu. Nie wiem, czy dobrze rozumuję, dlatego chciałbym prosić o wyjaśnienie.

Wojciech
Ma Pan rację – zdanie zawiera błąd składniowy polegający na zaburzeniu zgody między elementami tego a naszych wydań. Wtrącenie mogłoby się pojawić, gdyby jego forma pasowała gramatycznie do formy pozostałych składników zdania, z którymi się łączy, np. Życzymy przyjemnej lektury tego – oraz następnego – wydania.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski