Zmech

Witam,
mam zdanie, które brzmi: „Jestem absolwentem wrocławskiego «Zmechu»”. Jak powinno zapisywać się słowo zmech? Z wielkiej czy z małej literki, w cudzysłowie czy bez? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Z poważaniem
M. Mielcarz
Chodzi zapewne o Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych im. T. Kościuszki we Wrocławiu, zwaną Zmechem. Jest to wprawdzie nazwa potoczna, lecz jednostkowa, należy ją w takim razie zapisać wielką literą. Cudzysłów nie jest tu potrzebny.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski