Zmiana klimatu

Mam problem z oceną poprawności językowej terminu zmiana klimatu. W języku angielskim funkcjonuje on w liczbie pojedynczej climate change. W Polsce niestety rozwinęła się forma liczby mnogiej: zmiany klimatu, zmiany klimatyczne, która jest wg części specjalistów geografów niepoprawna, ponieważ nie ma wielu zmian – jest jedna, globalna zmiana klimatu. Ale czy w punktu widzenia językowego forma mnoga nie jest poprawna? Czy jest jakieś oficjalne stanowisko w tej kwestii?
Pozdrawiam.
Z językowego punktu widzenia poprawna jest zarówno liczba mnoga, jak i pojedyncza. Wyraz zmiana bowiem może przybierać obie liczby. To, czy poprawne jest odniesienie obu wyrażeń (zmiana klimatu, zmiany klimatu) do obecnej sytuacji, nie jest już kwestią językową, lecz specjalistyczną.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski