Zmień bank swojego kredytu

Chciałam zapytać, czy sformułowanie Zmień bank swojego kredytu jest sformułowaniem poprawnym. Od pewnego czasu podejrzewam poważną indolencję językową twórcy tekstów reklamowych w moim banku i to sformułowanie przelało już czarę goryczy.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Cieszko
Nie dziwię się Pani – licentia poetica w tekstach reklamowych ma swoje granice. Z tekstu Zmień bank swojego kredytu wynika, że kredyt może mieć swojego właściciela w postaci banku. Być może część odbiorców uzna taki zabieg za udany czy zabawny, dla pewnej grupy jednak jest on pretensjonalny i dziwny.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski