Znak ±

Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie do prawidłowego zapisu znaku plus-minus (±) z wartością liczbową. Czy należy między nimi wstawić spację? Przykład: ± 3°C. Wedle mojej interpretacji należy wstawić spację, gdy chodzi o wskazanie precyzji przybliżenia, natomiast w przypadku wskazania, że dana wartość może być dodatnia lub ujemna, zapis powinien być bez spacji. Dziękuję z góry za pomoc.
Katarzyna
Znak ±, zastępujący wyrażenie więcej lub mniej, składa się bez odstępu od liczby, która po nim następuje, np.

Masa netto wynosi 650 g (±1 g). (= od 649 g do 651 g)

Wilgotność względna w pomieszczeniu magazynowym powinna wynosić 64% ±5%. (= od 59% do 69%)

Wyrażeń potocznych mniej więcej, plus minus w znaczeniu ‘około’ nie należy zastępować znakiem ± przed liczbą, np. temperatura wynosiła ±12°C, ponieważ będzie to oznaczać, że temperatura wahała się od −12°C do +12°C.
Adam Wolański