Znaki nieliterowe na początku wypowiedzenia

Droga Poradnio, chciałbym zapytać, jak należy zapisać na początku zdania rozszerzenie domeny zaczynające się od kropki lub hashtag zaczynający się hashem? Na przykład:
„.com” najpopularniejszą domeną na świecie.
.Com najpopularniejszą domeną na świecie.
.com najpopularniejszą domeną na świecie.
#poradnia jest bardzo pomocna.
#Poradnia jest bardzo pomocna.
Wiem, że można sobie z tym poradzić zmieniając szyk zdania, ale interesuje mnie taki przypadek. Dziękuję. – lumay
Z czysto formalnego punktu widzenia element werbalny nie stoi na początku zdania, więc powinien być zapisywany od małej litery. Jednakże ogólne normy edytorskie zalecają, aby w miarę możliwości nie zaczynać zdania od elementu parawerbalnego zapisywanego małymi literami albo symbolami literowymi bądź ideograficznymi (np. β-endorfiny, i-ty, 1,2-dichloroetan). Zalecenie to jest godne polecenia także i w omawianych tu sytuacjach.
Adam Wolański