Znów liczymy czas

Dzień dobry,

Czy tydzień może oznaczać liczbę 7 dni, dzień jako okres kiedy jest jasno, nie tylko 7 dób? Np. Jeśli na końcu spotkania, które trwa 3 godziny i jest co tydzień o stałej porze powiem widzimysię za tydzień, to może to znaczyć włśnie 7 dni(kiedy jest jasno) nie 7 dób, bo nie będzie 7 dób( brak 3 godzin), albo tydzień liczony od początku spotkania, wtedy jest 7 dób?

Pozdrawiam

Szanowny Panie,

proszę wybaczyć, ale wielokrotnie odpowiadałam na pytania dotyczące liczenia czasu. Nie sądzę, bym mogła powiedzieć coś więcej niż to, co już wyjaśniałam.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski