Zostało mi cztery złote czy Zostały mi cztery złote?

Jak się pisze poprawnie: Zosi zostały 4 zł czy Zosi zostało 4 zł?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Liczebniki: 2, 3, 4, 22, 23, 24, 32, 33, 34 itd. wymagają orzeczenia w liczbie mnogiej – mówimy: Cztery psy bawiły się w ogrodzie, Trzy koleżanki nie przyszły do nas itd. W związku z tym poprawne jest zdanie Zosi zostały cztery złote.
Oprócz wspomnianej przed chwilą zasady jest też taka, która mówi, że jeśli liczebnikom dwa, trzy, cztery towarzyszy określenie miary (a nim jest nazwa waluty), to orzeczenie może wystąpić w liczbie pojedynczej. Poprawne jest zatem też zdanie Zosi zostało cztery złote.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski