Zszyć czy zeszyć

Szanowni Państwo,
zwracam się z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie, która z form dzisiaj jest bardziej poprawna: zszyć czy zeszyć. Poszukując informacji w tej kwestii gdzieś znalazłam, że jedna i druga forma jest poprawna, koleżanka polonistka twierdzi, że tylko forma zszyć.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Z poważaniem
Anna S.
Poprawne są obie formy, a także ich odpowiedniki niedokonane: zszywać, zeszywać – wszystkie te formy są notowane przez Wielki słownik języka polskiego PWN (wersja elektroniczna, 2018). Niewątpliwie częstszą parą, uznawaną za nienacechowaną jest zszyć – zszywać.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski