a tym bardziej

Bardzo proszę o odpowiedź. Czy w podanym zdaniu jest potrzebny drugi przecinek? „Kilka lat temu ktoś na jego działce postawił bez jego wiedzy, a tym bardziej zgody, myśliwską ambonę”. Czy można uznać, że zarówno opcja z jednym przecinkiem, jak i z dwoma jest poprawna? Która jest lepsza?
Drugi przecinek jest fakultatywny: stawiając go, upodrzędniamy wyrażenie zawarte między przecinkami, nadajemy mu status wtrącenia, nawiasowego komentarza.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski