a zwłaszcza…

Szanowni Państwo,
bardzo proszę o podpowiedź, które zdanie jest poprawne:
a) W czasie wojny Azerbejdżan, a zwłaszcza miasto Baku stało się przestrzenią krwawych walk.
b) W czasie wojny Azerbejdżan, a zwłaszcza miasto Baku, stał się przestrzenią krwawych walk.
c) W czasie wojny Azerbejdżan, a zwłaszcza miasto Baku stały się przestrzenią krwawych walk.

Dziękuję
Pozdrawiam
Pewien fragment reguły [386] zasad pisowni i interpunkcji w Wielkim słowniku ortograficznym PWN skłania do wyboru wersji (b), mianowicie: „(…) dopowiedzenie występujące wewnątrz zdania wydzielamy za pomocą przecinków z obu stron”. Podano nawet podobny przykład, ale niefortunny o tyle, że drugi przecinek obecny w nim jednocześnie zamyka dopowiedzenie i otwiera zdanie podrzędne, nie widać więc jednego powodu, dla którego został postawiony: „Lubi jazz, zwłaszcza tradycyjny, choć ceni też muzykę poważną”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski