achy i ochy

Witam,
mam problem z odmianą słów och i ach. Właściwie jako wykrzykniki są nieodmienne, ale czesto przecież używamy form achami lub ochami. Jak więc wygląda pełna odmiana?
Pozdrawiam serdecznie
Ela Szeliga
Ach i och to zasadniczo nieodmienne wykrzykniki, por. „Ach! Jak przyjemnie kołysać się wśród fal”. W użyciu rzeczownikowym wyrazy te funkcjonują tylko w liczbie mnogiej, jako achy i ochy, często parami, w tej lub odwrotnej kolejności, np. „Już jako niemowlę zachwycała swoją urodą, a kiedy podrosła – achom i ochom końca nie było” (CKM), „On z kolei do tego stopnia uwierzył jej, że bez jej «ochów» i «achów» nie mógł już normalnie funkcjonować” (Cosmopolitan). Pełnej odmiany nie podaję, można się wzorować na odmianie słowa dachy lub strachy.
Mirosław Bańko, PWN