addisabebczyk

Czy mogę używać słowa addisabebczyk w stosunku do mieszkańca stolicy Etiopii? W dostępnych mi słownikach (jak np. Wielki słownik ortograficzny pod red. prof. Polańskiego) niestety nic nie ma. Jest tam np. ałmaatczyk, dlatego też poszedłem tym tropem. Ale czy słusznie?
Łączę pozdrowienia.
Jest to poprawnie utworzony wyraz należący do słowotwórczej kategorii nazw mieszkańców, w związku z tym można go używać, choć do tej pory jeszcze tego nikt nie próbował.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski