adres na kopercie

Witam!
Mam pytanie odnośnie podwójnego nazwiska. Np. pani Anna Potocka wyszła za Jana Kowalskiego i nazywa się Anna Potocka-Kowalska. Gdy ktoś chce do nich napisać list, to jak ma go zaadresować? Sz. P. Anna i Jan Kowalscy? Sz. P. Anna Potocka-Kowalska i (?) Jan Kowalski? Jak nie popełnić nietaktu?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Adres na kopercie powinien mieć postać uzależnioną od stopnia zażyłości z adresatami: Sz. Państwo (nie: Sz. P.) Anna i Jan Kowalscy – gdy dobrze się znamy (sygnałem dobrej znajomości jest na ogół bycie ze sobą na ty); Sz. Państwo Anna Potocka-Kowalska, w następnym wierszu (bez spójnika i ani przecinka, pod Anna…) Jan Kowalski – gdy stosunki z adresatami są bardziej oficjalne.
W wypadku tego typu grzecznościowych wątpliwości zawsze trzeba sobie wyobrazić, jakie są oczekiwania adresata. Jeśli na przykład wiemy, że „dwunazwiskowa” kobieta bardzo przywiązana jest (z różnych powodów) do swojego panieńskiego nazwiska, należy wymienić oba jej nazwiska. Jeżeli zaś wiemy, że bardziej sobie ceni nazwisko małżonka, posługując się nim w różnych okolicznościach, wówczas można zastosować formę „małżeńską”, taką jak Kowalscy.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski