adres

Szanowni Państwo!
Uprzejmie proszę o wyjaśnienie: list wysyła się POD czy NA adres?
Dziękuję.
Paweł Karłowicz
List wysyłamy POD czyimś ADRESEM lub NA czyjś ADRES. Konstrukcja NA ADRES dawniej była krytykowana, ale dziś aprobuje ją nawet Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN.
POD ADRES nie wysyłajmy listów, bo to i rzadkie, i bywa oceniane jako błąd. Możemy za to PÓŚĆ pod wskazany adres.
Mirosław Bańko