adresat w liście

Szanowni Państwo,
z tego, co wiem [wynika, że] w liście motywacyjnym należy napisać swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe w lewym górnym rogu, a adres firmy, do której jest wysyłana oferta – w prawym. Jak sytuacja wygląda w przypadku zaproszenia, które wysyłam w imieniu organizacji? Czy dane adresata zawsze powinny znaleźć się po prawej stronie? (Dla mnie to jakoś dziwnie wygląda).
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Zasadniczo w większości typów listów oficjalnych (nieprywatnych, urzędowych) pisanych po polsku adres odbiorcy umieszcza się w prawym górnym rogu stronicy (poniżej daty). Często także nad adresem umieszcza się imię i nazwisko osoby, do której pismo jest kierowane. Zaproszenia przybierają różną formę – zależnie od okoliczności, w jakich są wysyłane. Wewnętrzne zaproszenia kierowane do pracowników danej instytucji przyjmują formę komputeropisu, mają bowiem czysto informacyjny charakter (gdzie i kiedy odbędzie się spotkanie i jaki będzie jego program). Nic nie stoi wówczas na przeszkodzie, aby adres odbiorcy umieścić na takim zaproszeniu w prawym górnym rogu kartki papieru. Nieimienne zaproszenia kierowane do różnych firm w wypadku uroczystości oficjalnych, jak np. prezentacja handlowa, targi międzynarodowe, sesja naukowa, oficjalne przyjęcie itp., mogą mieć podobną formę, tzn. adres odbiorcy umieszcza się w prawym górnym rogu, a właściwą treść zaproszenia rozpoczyna „listowną” formułą: Szanowni Państwo, np. „Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pokazie naszego nowego produktu, który odbędzie w środę 10 kwietnia br. o godz. 11.00 w siedzibie naszej firmy. Wstęp bezpłatny. Z poważaniem”. Inną nieco formę, tudzież estetykę, mają zaproszenia imienne wysyłane z okazji oficjalnych imprez firmowych. Otóż zazwyczaj są one wydrukowane na specjalnie na tę okazję zamówionych karnetach. Wówczas adres odbiorcy znajduje się na kopercie, a imię i nazwisko powinno być wpisane (wdrukowane) na karnecie w treść zaproszenia, np. „Organizatorzy 5. Targów Książki Edukacyjnej mają zaszczyt zaprosić Panią/Pana [tu imię i nazwisko] na przyjęcie z okazji otwarcia targów, które odbędzie się 5 maja br. o godz. 17.00 w foyer budynku głównego. Niniejsze zaproszenie upoważnia do wejścia dwóch osób”.
Adam Wolański