agenty

Witam!
Piszę pracę z zakresu informatyki i mam problem z poprawną formą liczby mnogiej w stosunku do słowa agent. Słownik ortograficzny na Państwa stronie podają jako jedyną możliwą słowo agenci, jednakże w moim przypadku słowo to odnosi się to aplikacji, programu komputerowego, a nie człowieka; czy w związku z tym użycie formy agenty, analogicznie do słowa pilot i jego form liczby mnogiej piloty i piloci, jest poprawne?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nie tylko piloty przemawiają na korzyść formy agenty, ale także pływaki – przykład o wiele starszy, pochodzący z czasów, gdy nie było jeszcze agentów komputerowych ani pilotów telewizyjnych.
Mirosław Bańko, PWN