akać

Czy akanie to rzeczownik odsłowny i w związku z tym można utworzyć od niego czasownik akać?
Powiedziałbym, że rzeczowniki odsłowne – jak sama nazwa wskazuje – tworzymy od czasowników (czyli, jak dawniej mówiono, słów), nie na odwrót. Prawdą jest jednak, że istnieje rzeczownik akać, przynajmniej w języku rosyjskim (zob.). W takim razie nie ma przeszkód, aby używać go również w polskim.
Mirosław Bańko, PWN