akty prawne czy wydarzenia?

Witam serdecznie!
Jak traktować zapisy takie, jak: Traktat z Maastricht, Traktat z Amsterdamu, Traktat o Unii Europejskiej, Traktaty rzymskie itp.? Czy traktować je jako tytuły aktów prawnych i pisać pierwszą literę wielką, czy też jak wydarzenia historyczno-polityczne z zastosowaniem małej litery?
Łączę wyrazy poważania,
Waldemar Gajaszek
Sądzę, że są to akty prawne, wydarzeniem było zaś ich podpisanie. W związku z tym powinniśmy zastosować wielką literę do wyróżnienia pierwszego wyrazu w pełnej (oficjalnej) nazwie, a taką spośród wymienionych jest chyba tylko Traktat o Unii Europejskiej. Wyrażenia traktat z Maastricht (synonim poprzedniego), traktat z Amsterdamu, traktaty rzymskie najlepiej zapisać małą literą.
Pozdrawiam
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski