akty prawne nieobowiązujące i uchylone

Na internetowej stronie Sejmu niektóre nieaktualne akty prawne określane są mianem nieobowiązujący, a inne – uchylony. Czy jest jakaś różnica znaczeniowa między tymi dwoma określeniami, czy też są one tożsame i używane zamiennie?
Akt prawny uchylony, czyli pozbawiony ważności, mocy prawnej, jest tym samym nieobowiązujący. Tak to wygląda w języku ogólnym, dostrzegam więc niekonsekwencję w określaniu wspomnianych aktów prawnych, powinno się stosować jedno z tych określeń lub oba jednocześnie (wg schematu: uchylony, nieobowiązujący).
Nie mogę jednak wykluczyć, że w języku prawniczym terminy te mają jakieś specjalne znaczenia. Proponuję zapytać prawników sejmowych albo przynajmniej autorów wspomnianej strony internetowej.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski