allel

Szanowni Państwo!
Mam kłopot ze słowem allel (allomorf). W dostępnych mi słownikach słowo to znalazłam tylko w Słowniku ortograficznym PWN, ale jedynie w liczbie mnogiej – allele (allomorfy), tymczasem w książce, którą redaguję, występują różne rodzaje alleli (-ów) i nie wiem, jakiego rodzaju (męskiego czy żenskiego) jest to słowo w lp. i jak wobec tego je odmieniać.
Będę wdzięczna za poradę. Pozdrowienia,
Jolanta Stecewicz
Allel jest męskorzeczowy: tego allela, te allele, tych alleli. Zob. Wielki słownik wyrazów obcych PWN, który jako jedyny wśród słowników tego rodzaju podaję odmianę wyrazów.
Mirosław Bańko