altdorfski – altdorfijski

Witam!
Chodzi o utworzenie przymiotnika od nazwy miasta Altdorf. Wydaje mi się, że prawidłową formą jest altdorfski, lecz spotkałam się również z wersją altdorfijski. Jaka jest zatem poprawna forma? A może obie?
Pozdrawiam
Aliah
Przymiotniki od nazw miejscowości tworzymy dodając przyrostek -ski do tematu nazwy. Przyrostek ten bywa czasem rozszerzany o elementy -ań-, -eń-, -iń-, -yń-, -ow-, -aj-, -ej-, -ij-, -yj-, zazwyczaj po to, aby ułatwić wymowę. W związku z tym, że forma altdorfski nie jest raczej trudna do wymówienia, możemy uznać ją za podstawowy przymiotnik od nazwy Altdorf, która oznacza miasta w Niemczech i Szwajcarii. Formy altdorfijski nie trzeba odrzucać, ponieważ została utworzona prawidłowo, zapewne z intencją rozbicia grupy czterech spółgłosek; proponuję uważać ją za poboczny wariant przymiotnika altdorfski.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski