ambasador doktorem na uczelni

Szanowni Państwo,
jestem studentką i nie wiem, jak zwrócić się do pracownika naukowego, który ma tytuł doktora i był ambasadorem. Wiem, że tytuł ambasadora stoi wyżej w hierarchii, lecz ja mam z nim kontakt jedynie na uczelni i zastanawiam się, czy zwrot panie Ambasadorze nie będzie brzmiał sztucznie. Intuicja podpowiada mi, że w liście, mailu powinnam napisać Szanowny Panie Ambasadorze, ale co z formą mówioną?
Z poważaniem,
Studentka Uniwersytetu Warszawskiego
W kontaktach dotyczących spraw uczelnianych najlepiej się posługiwać tytułami akademickimi. Co innego, gdyby zwracała się Pani do danej osoby w sprawach związanych z jej pracą w ambasadzie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski