amic i nesc

Szanowna Poradnio,
czy dopełniacz liczby mnogiej od wyrazów amica i nesca to amic i nesc?
Przy okazji, w odpowiedzi na pytanie o odmianę podobnego rzeczownika leica dr Grzenia chyba jednak popełnił błąd, podając w liczbie pojedynczej formy lejce, lejcę, lejcą przez j – to jakby kontaminacja odmiany oryginalnego leica i spolszczenia lejka… Tym bardziej że w WSO PWN mamy „zwyczajną” formę biernika, przez i.
Pozdrawiam,
Michał Gniazdowski – Warszawa
Powinno być: tych amic, nesc [wym. amik, nesk].
W poradzie Leica z 2 lutego 2006 r. potrzebna jest korekta zapisu: „CMs. leice [lejce], B. leicę [lejkę], N. leicą [lejką]”. Dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski
    Korektę wykonano.
    Red.