analiza sprężarki

Dzień dobry,

piszę pracę magisterską o tytule „Analiza przepływowo-wytrzymałościowa sprężarki o przepływie naddźwiękowym” i tutaj rodzi się moje pytanie: czy przepływowo-wytrzymałościowa jest poprawnie zapisane (chodzi o myślnik/półpauza/łącznik)? Pytanie może i banalne, ale szczerze mówiąc nie jestem pewny, a jednak wolałbym poprawnie zapisany tytuł pracy dyplomowej.

Pozdrawiam

Przemysław

Wszystko zależy od tego, czy człony przywołanego w pytaniu przymiotnika złożonego są równorzędne, czy też nierównorzędne znaczeniowo. Jeśli człony są równorzędne, obowiązuje pisownia z łącznikiem (-). By się przekonać, czy człony są rzeczywiście równorzędne, należy zamiast łącznika podstawić spójnik i, por. np. flaga biało-czerwona (‘i biała, i czerwona’), Akademia Górniczo-Hutnicza (‘i górnicza, i hutnicza’), kraj przemysłowo-rolniczy (‘i przemysłowy, i rolniczy’). Jeśli analiza dotyczy w równym stopniu przepływu czegoś przez sprężarkę oraz wytrzymałości sprężarki na coś, napiszemy w tytule pracy magisterskiej: analiza przepływowo-wytrzymałościowa sprężarki [= analiza przepływowa i wytrzymałościowa sprężarki]. Jeśli człony przymiotnika złożonego nie są równorzędne znaczeniowo, stosuje się pisownię łączną.

Adam Wolański