anioł stróż i Anioł Stróż

Szanowni Państwo,
jak powinno być zapisywane połączenie Anioł Stróż (rel. indywidualnie przydzielony anioł czuwający nad człowiekiem od chwili jego narodzin; nie: opiekun, obrońca, szpieg)?
1. Tylko wielkimi literami.
2. Wielkimi lub małymi literami.
3. Małymi literami.
Z uszanowaniem
Czytelnik
W znaczeniu religijnym Anioł Stróż piszemy wielkimi literami, w znaczeniu potocznym – np. „Przez rzadkie sztachety ogrodzenia dostrzegł swojego anioła stróża – pogrążonego w pogawędce z żandarmem koło budki wartowniczej” (Andrzej Zbych, Stawka większa niż życie) – małymi.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski