antenaccy rezenzenci i recenzenccy antenaci

Czy poprawne są formy: antenaccy i recenzenccy, utworzone od przymiotników antenacki i recenzencki?
Formy te są zbudowane poprawnie i jeśli zajdzie potrzeba, możemy ich użyć. Że taka potrzeba nie jest częsta, to inna sprawa. Od bardzo wielu przymiotników nie używa się form męskoosobowych, bo nie ma osób, którymi można by je określić. Ale język dlatego jest tak silnym narzędziem komunikacji, że pozwala mówić nawet o tym, czego nie ma.
Mirosław Bańko