apostrof w datach

Ostatnio spotkałam się z zapisem lata 90' – z apostrofem, a nie z kropką. Czy jest on poprawny? Wydawało mi się, że można to zapisać tylko z kropką. A czy poprawne jest natomiast użycie apostrofu w takim kontekście: Marzec '68?
Pozdrawiam
Ania
Zapis typu lata 90' (z apostrofem zamiast kropki) jest niepoprawny. Liczebniki porządkowe – a liczebnik dziewięćdziesiąty należy do tej kategorii – oznacza się w zapisie cyfrowym kropką (są nieliczne wyjątki od tej reguły). Poprawne jest natomiast użycie apostrofu jako znaku pominiętych cyfr (oznaczających tysiące i setki) w zapisie roku, np. Marzec ’68, Grudzień ’70, Solidarność ’80, Barcelona ’92, lato ’97. Apostrof jest w takich przypadkach znakiem elizji (opuszczenia), charakterystycznym dla obcych ortografii, por. angielskie rock'n'roll (zamiast rock and roll) czy francuskie l'esprit (zamiast le esprit). Być może forma lata 90' jest jakąś ortograficzną kalką – lecz trzeba od razu zastrzec, że nieudaną – pisowni angielskiej, w której niegdyś końcówkę liczby mnogiej dodawano do cyfrowego zapisu dekad po apostrofie, np. in the 1980's, jednakże obecnie apostrof się w takich przypadkach pomija i pisze 1980s.
Adam Wolański