apostrof

Czy postawienie apostrofu w nazwie „Mundial ’2002” jest uzasadnione? Czy nie powinno się pisać: „Mundial 2002” ewentualnie „Mundial ’02”? Jaką rolę pełni tutaj apostrof?
Daniel Bożyński, Racibórz
Apostrof w angielskiej ortografii oznacza pominięcie liter, np. isn't (=is not) lub rock'n'roll (=rock and roll). Podobnie „Mundial '02” znaczy to samo, co „Mundial 2002”. Napis „Mundial '2002” – jeśli nie jest przypadkową pomyłką – może świadczyć o niezrozumieniu funkcji apostrofu.
O innych, częstszych użyciach tego znaku w polszczyźnie – zob. Słownik wyrazów kłopotliwych PWN, hasło apostrof.
Mirosław Bańko