apostrof

Witam! Sądziłem, że w SJP na Państwa stronie (czyli w Szymczaku) jest błędna odmiana (bez apostrofów) słów: chippendale oraz empire. Jednak z taką samą odmianą spotkałem się w SWO 2004; SO Kłosińskiej zaś podaje już tylko odmianę apostrofową (prócz oczywistego: chippendali, empirze). Jak to więc jest?
Pozdrawiam
Użycie apostrofów w naszych zasadach pisowni nie zostało ściśle opisane. Jedynie w odniesieniu do nazwisk mamy jasno sprecyzowane reguły, zgodnie z którymi oddzielamy końcówki po e nie wymawianym, a więc piszemy np. Moore‘a. Zapis wyrazów pospolitych o identycznym zakończeniu nawiązuje do tej zasady, ale w istocie nie jest obowiązujący, stąd możliwe warianty.
Wielki słownik ortograficzny PWN zapisy odmiennych form wyrazów chippendale i empire podaje z apostrofem.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski