ars poetica

Bardzo proszę o rozwiązanie mojego problemu: czy ars poetica można odmieniać, dodając polskie końcówki? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nie znalazłem akurat tej nazwy w słownikach, ale nazwy podobnie zbudowane, np. ars combinatoria, są tam traktowane jako nieodmienne. Jak wiadomo, ars to po łacinie 'sztuka', poetica to 'poetycka', odmiana typu ars poeticę czy ars poetiki (formy takie się z rzadka trafiają) wygląda więc tak, jakby ktoś zapomniał o pierwszym członie i odmieniał tylko drugi. Ponieważ zaś nie wiadomo, jak by odmieniać pierwszy (i nikt zresztą nie zdradza takiej ochoty), dla konsekwencji lepiej nie odmieniać żadnego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski