art nouveau

Witam, sprawa dotyczy pisowni ART NOUVEAU. Czy piszemy to podobnie jak art déco (małe litery), czy może tak jak podaje Oksfordzki leksykon sztuki (wydawnictwo Arkady, Warszawa 2002): Art Nouveau?
Najnowsze słowniki PWN podają pisownię art nouveau – małymi literami. Zwyczaj językowy jest zróżnicowany, ale za decyzją leksykografów przemawia analogia do innych podobnych nazw: art brut, art déco, art informel, art rock. Wszystkie cztery podaje Wielki słownik wyrazów obcych PWN, właśnie wydany.
Mirosław Bańko