atakować i kontratakować

Dzień dobry,
czy czasownik kontratakować może mieć jakiekolwiek dopełnienie? Jeśli nie, to dlaczego? Pytam, gdyż napisawszy tytuł: „TomTom kontratakuje Microsoft”, usłyszałem zarzut, iż czasownik kontratakować nie może mieć dopełnienia. Osobiście nie widzę jednak żadnych formalnych przeszkód, żeby pan Kowalski mógł kontratakować pana Iksińskiego. Wszak pan Iksiński pana Kowalskiego atakować może. Dlaczego więc czasownik kontratakować miałby mieć inną łączliwość niż atakować?
Bartomir
Atakować kogoś można, a kontratakować nie. Nie jest to jedyny przykład pokazujący, że dodanie przedrostka może zmienić łączliwość czasownika, por. gadać z kimś, ale przygadać komuś.
Mirosław Bańko, PWN